****Non-returnable; for parts only. broken ***** LG 49WL95C-WY 32:9 UltraWide Monitor 49" Dual DQHD (5120 x 1440) Curved IPS Display, HDR10, USB Type-C with 85W PD, sRGB 99% Color Gamut, Height/Swivel/Tilt Adjustable Stand - Silver
Photo 1 of ****Non-returnable; for parts only. broken *****  LG 49WL95C-WY 32:9 UltraWide Monitor 49" Dual DQHD (5120 x 1440) Curved IPS Display, HDR10, USB Type-C with 85W PD, sRGB 99% Color Gamut, Height/Swivel/Tilt Adjustable Stand - Silver
1/5
2/5
3/5
4/5
5/5
Ended
Won For
Description
49WL95C-WY The 49WL95C-WY is an UltraWide® 32:9 Dual QHD (5120x1440) 49 inch Curved IPS monitor with a doubled 27-inch 16:9 QHD pixel space in one screen. With 70% more pixels compared to 32:9 FHD resolution (3840x1080), you can go beyond multitasking with a multi-format multiplex. Other key features include: USB Type-C with 85W PD, sRGB 99% Color Gamut, HDR 10 and Height / Swivel / Tilt Adjustable Stand.
Pickup Location
3615 W Grand Pkwy N
Katy, TX, 77449
Quality
Used
Not Functional
Major Damage
Assembly Required
Buyers Premium
15%
Inventory Number
Additional Details from the Manufacturer
brand
LG
color
Black
weight
33.51 lbs
More features
  • 49” 32:9 Curved DQHD (5120 x 1440) IPS Display.Specific uses for product - Business.Brightness : 350cd (typ) / 280cd (Min). Viewing Angle 178 ̊(R/L), 178 ̊(U/D).
  • HDR 10
  • USB Type-C with 85W Power Delivery
  • Height / Swivel / Tilt Adjustable Stand
  • sRGB 99% Color Gamut