MVBT Outdoor Post Lights Hard Wired, AC100-240V 11.8" Column Light, Modern Pillar Lights Outdoor Waterproof, 3000K Square Post Lamp LED Lighting, Large Gate Fence Posts Light for Garden Patio Outside
Photo 1 of MVBT Outdoor Post Lights Hard Wired, AC100-240V 11.8" Column Light, Modern Pillar Lights Outdoor Waterproof, 3000K Square Post Lamp LED Lighting, Large Gate Fence Posts Light for Garden Patio Outside
1/3
2/3
3/3
Pickup Location
4031 Market Center Dr Suite 303
North Las Vegas, NV, 89030
Quality
Used
Functional
No Damage
Assembly Required
In Package
Unknown if Missing Parts
Estimated Retail Price
Buyers Premium
15%
Inventory Number
Additional Details from the Manufacturer
brand
MVBT
color
Matte silver-black
size
11.8" AC100-240V Hardwired
More features
  • Hardwired Power & Ideal Size: Works with AC100–240V wiring; easy to connect for stable outdoor lighting; lamp size 11.8"L×11.8"W×6.5"H suits most post lighting or column tops
  • Warm And Bright Illumination: E26 LED bulb delivers 3000K warm white glow; 5W 450LM brightness covers 32.3–53.8 ft²; vivid colors with CRI over 80; ideal for patios or garden posts