****CRACKED SCREEN PRODUCT IS FOR PARTS ONLY**** LG 45GR65DC-B Ultragear Curved Gaming Monitor 45-Inch 32:9 QHD 200Hz 1ms UltraWide Display AMD FreeSync Premium Pro VESA DisplayHDR 600 HDMI 2.1 x2 DP UBS x3 Tilt/Height/Swivel Stand - Black
Description
Bolster your battlestation! Featuring a huge 45” QHD (5120 x 1440) curved screen at a 32:9 aspect ratio, the vast display envelops gamers in play, streaming, work and creative products all on one monitor at the same time. With gaming-focused features such as up to a 200Hz refresh rate, a 1ms response time and AMD FreeSync Premium Pro, this UltraGear monitor is fast and smooth with virtually tear- and stutter-free gameplay. The gaming monitor also provides deep, rich color and contrast courtesy of up to 95% DCI-P3 color coverage & VESA DisplayHDR 600. This UltraGear display offers a host of connectivity options such as HDMI 2.1 (x2), DisplayPort, USB (x3) and 4-pole headphone jack. And with a 3-side, virtually borderless design and a screen that is height, tilt and swivel adjustable, this UltraGear monitor is the perfect centerpiece for a desktop battlestation.
Notes
CRACKED SCREEN PRODUCT IS FOR PARTS ONLY
Pickup Location
4965 E 48th Ave, Denver, CO 80216
Denver, CO, 80216
Quality
Estimated Retail Price
Buyers Premium
15%
Inventory Number
Additional Details from the Manufacturer
brand
LGcolor
Blacksize
45 Inchweight
19.40 lbsMore features
- HANDPICKED BY AMAZON - They did the research so you don’t have to.
- 45" 32:9 Dual QHD display - Make room on your desktop for the massive 45” curved UltraGear QHD monitor with a 32:9 aspect ratio. Play, stream and create on a high refresh rate display, in vivid color, on one screen at the same time.
- DQHDat 200Hz by DP, HDMI - Enjoy smoother, vivid colors and high-resolution graphics thanks to HDMI 2.1 and DisplayPort 1.4. Both connections are supported on this display and let you experience up to 200Hz refresh rate.
- 200Hz refresh rate, 1ms (GtG) response time - Gear up for smooth gameplay with a super responsive 200Hz display and a 1ms (GtG) response time. The faster speed lets you respond quickly to opponents and stay a step ahead of the competition.