** BROKEN**AOC CQ32G4VE 32" Curved Ultra-Wide Gaming Monitor QHD 2560x1440, 1500R, 180Hz, 0.5ms MPRT, 2X Display Port, HDMI, HDR, Gaming Console Compatible, 3-Year Zero Dead Pixel Guarantee
Photo 1 of ** BROKEN**AOC CQ32G4VE 32" Curved Ultra-Wide Gaming Monitor QHD 2560x1440, 1500R, 180Hz, 0.5ms MPRT, 2X Display Port, HDMI, HDR, Gaming Console Compatible, 3-Year Zero Dead Pixel Guarantee
1/4
2/4
3/4
4/4
Ended
Won For
Description
The AOC CQ32G4VE brings gaming to life with its 32-inch Quad HD curved display that wraps around your field of vision for an immersive experience. With a blazing 180Hz refresh rate and rapid 0.5ms response time, this monitor is engineered for the demands of high-speed gaming. HDR support and a robust color display enhance your visual experience, making every scene appear more realistic. Designed for gamers who need versatility, it includes advanced ergonomics and comprehensive connectivity options.
Pickup Location
3615 W Grand Pkwy N
Katy, TX, 77449
Quality
Used
Not Functional
Major Damage
No Assembly Needed
Buyers Premium
15%
Inventory Number
Additional Details from the Manufacturer
brand
AOC
color
Black
size
32" 180Hz
More features
  • Immersive Visuals: 32-inch curved QHD (2560x1440) VA panel with a 1500R curvature for an immersive gaming experience, featuring a 180Hz refresh rate and 0.5ms response time (MPRT) for smooth and responsive gameplay.
  • BETTER CONSOLE GAMING: AGON by AOC gaming monitors are designed to maximize the performance of your consoles by unleashing up to 120Hz frame rate (exact performance depends on consoles) and ultra low latency, giving you an edge over your opponents